חמשת העקרונות של מיניות קשובה

מיניות קשובה היא לא עוד גימיק. אנחנו מאמינים שהיא הדרך היחידה למיניות עשירה, מקרבת ומענגת בזוגיות ארוכת טווח. אם אתם בקשר ארוך אתם בוודאי מכירים את זה שהחשק המיני, לפחות של אחד מבני הזוג יורד, תדירות יחסי המין יורדת, הסקס הופך להיות שבלוני והמיניות, באופן כללי, הופכת להיות נושא ללא מעט מתחים וריבים.

ריכזתי עבורכם את חמשת העקרונות החשובים ביותר של מיניות קשובה. מספיק לקיים אחד מהם כדי לחוות מיניות אחרת, אבל כמובן שעדיף לשאוף לכולם.

עקרון 1: התמסרות

התמסרות זה אומר למסור את עצמך ואת התוכניות שלך לידיים של מישהו או משהו אחר. התמסרות זה אומר לוותר על שליטה ולהיות בהוויה של הרגע הזה. כמה קשה לנו לסמוך על מישהו אחר ולהיות עם מה שקורה ברגע הזה. כמה קשה לנו לוותר על הרעיון שצריך להגיע ליעד מסויים. כדי להתמסר אנחנו צריכים לתת אמון, לשחרר שליטה ןלסמוך על עצמנו ועל בן הזוג. 

עקרון 2: מרחב בטוח

על מנת להיות בהתמסרות למעשה האהבה אנחנו צריכים להרגיש ביטחון. למשל, אנחנו רוצים לדעת שהדלת של החדר שבו אנחנו נמצאים סגורה ושאף אחד לא יכול להיכנס באמצע. אנחנו רוצים לדעת שבן הזוג נוכח איתנו ושהוא רואה אותנו ומכבד את הגבולות, הרצונות והבקשות שלנו. 

עקרון 3: קשיבות

הקשבה היא לא רק למילים ולא רק דרך האזניים. הקשבה מקיפה, הקשבה ב-360 מעלות היא ערנות דרוכה לכל מה שמתרחש ברגע הזה. דרוכה, אך לא מתוחה. הקשבה למה שמתרחש בגוף שלי, בגוף של בן הזוג ובתווך שנוצר בינהם. כאשר מקשיבים באמת עולם שלם נפתח שבו בכל רגע מתרחשים המון דברים זעירים ולכולם יש השפעה עלינו ועל ההתרחשות. בהקשבה כזאת הראש, הלב והגוף מתחברים ואנחנו יכולים לדעת מהו המקצב המדויק, המגע המדויק, התזמון המדויק. אנחנו יכולים להפוך לגוף אחד.

עקרון 4: סנכרון

סנכרון הוא הדבר שמאפשר תנועה משותפת של שני אנשים ללא תאום או תכנון באמצעות מילים. זוהי יכולת מתפתחת, שקיימת בכל אחד, דרך תקשורת שאינה מילולית, לחוש בגופו שלו את האחר. מי מכם שהתנסה בקונטקט, אלתור, ריקוד, ביודנסה, מדיטציה, מכיר את חווית הסנכרון למישהו אחר. באמצעות סנכרון ניתן לדעת על בקשות של הגוף שקשה לתאר במילים.

עקרון 5: מפגש

חווית המפגש היא השיא במיניות קשובה. רגעי המפגש הם הרגעים שבהם אנחנו חווים את חווית האחדות. בדרך כלל זוגות עושים אהבה מבלי להיפגש כלל וללא מפגש הם מרגישים בודדים במעשה האהבה ולאחריו. מפגש מאפשר לכל אחד מבני הזוג להיות חשוף, להראות את פנימיותו, כולל חולשותיו ולראות את האחר בפגיעותו, שהרי ללא פגיעות לא תיתכן העמקה ואחדות.

להתקרב מחדש

בוא ללמוד איך להבין את בת הזוג וליצור קירבה ואינטימיות בזמן קצר
מומלץ
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

לקריאה נוספת: